• Wentylacja wypierająca

  7 listopada 2016

  System rurociągów do wentylacji z wymianą powietrza przyłącza się do urządzenia odsysającego i filtrującego. System nadaje się do warsztatów ze średnią lub dużą ilością dymu, pyłu lub kurzu, w których nie ma możliwości

  Więcej
 • System wentylacji Push-Pull

  7 listopada 2016

  Push-Pull to system przeciwległych wylotowy i wlotowych rurociągów, który przyłącza się do urządzenia odsysającego i filtrującego. System nadaje się do

  Więcej

Spawanie MIG/MAG

17 października 2016

W metodzie MIG/MAG (lub GMAW) łuk elektryczny wytworzony jest pomiędzy materiałem spawanym a drutem spawalniczym i jest chroniony przez specjalną osłonę gazową. Może ona być obojętna (np. argon) lub aktywna (np. CO2 lub mieszanki Ar i CO2 ). Drut jest stale podawany poprzez zespół podający i uchwyt spawalniczy aż do jeziorka spawalniczego.

mig_mag_1
Materiał przygotowany przez Lincoln Electric Bester Sp. z o.o.

W metodzie tej mogą być używane druty lite (GMAW) lub rdzeniowe (FCAW-GS). Spawanie drutem Innershield odbywa się bez użycia gazu osłonowego. Innershield jest drutem rdzeniowym samoosłonowym (metoda FCAW-SS). Podczas spawania topniki znajdujące się w rdzeniu drutu wytwarzają gazy oraz żużel osłaniające jeziorko i metal spoiny.

 

Spawanie drutem rdzeniowym samoosłonowym

mig_mag_2
Materiał przygotowany przez Lincoln Electric Bester Sp. z o.o.

Metoda MIG/MAG jest metodą uniwersalną pozwalającą uzyskiwać stopiwo z bardzo dużą szybkością i we wszystkich pozycjach. Jest szeroko stosowana do spawania cienkich i średnich elementów stalowych oraz do spawania stopów aluminium, zwłaszcza gdy jest wymagana duża wydajność spawania ręcznego. Wprowadzane druty rdzeniowe coraz częściej są wykorzystywane do spawania dużych konstrukcji stalowych.

 

W metodzie MIG/MAG łuk elektryczny jarzy się między metalową elektrodą, mającą postać ciągłego drutu, a spawanym materiałem. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu obojętnego lub aktywnego. Metoda ta nadaje się do spawania większości materiałów: stąd są oferowane druty elektrodowe pełne i rdzeniowe odpowiednie dla różnych gatunków metali.

 

Metoda MAG – (ang. Metal Active Gas) przeznaczona jest do spawania stali niestopowej niskowęglowej lub niskostopowej w osłonie gazów aktywnych: CO2 lub w mieszankach gazów aktywnych CO2 lub O2 z gazami obojętnymi Ar lub He. Spawanie stali wysokostopowej w osłonie mieszanek gazów aktywnych CO2 lub O2 z gazem obojętnym Ar.

 

Metoda MIG – (ang. Metal Inert Gas) przeznaczona jest do spawania metali niezelaznych przede wszystkim stopów aluminium na bazie magnezu AlMg lub krzemu AlSi oraz do spawania stopów miedzi i stopów niklu w osłonie gazów obojętnych Ar lub mieszankach gazowych na bazie Ar + He