• Wentylacja wypierająca

  7 listopada 2016

  System rurociągów do wentylacji z wymianą powietrza przyłącza się do urządzenia odsysającego i filtrującego. System nadaje się do warsztatów ze średnią lub dużą ilością dymu, pyłu lub kurzu, w których nie ma możliwości

  Więcej
 • System wentylacji Push-Pull

  7 listopada 2016

  Push-Pull to system przeciwległych wylotowy i wlotowych rurociągów, który przyłącza się do urządzenia odsysającego i filtrującego. System nadaje się do

  Więcej

Adriana Radomska

Menadżer produktu Indywidualne Środki Ochrony

Ochrona głowy i twarzy

19 października 2016

Poniższe materiał przedstawia podstawowe informację dotyczące zagrożeń wynikających z pracy na halach produkcyjnych, gdzie odbywa się spawanie oraz pewne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dla głowy – opracowanie 3M Poland.

 

3M™Peltor™ Uvicator™ Sensor – bezpieczniejsze warunki pracy

 

Na czas użytkowania i właściwości ochronne hełmu mają wpływ uszkodzenia mechaniczne, chemiczne oraz promieniowanie ultrafioletowe. Podczas gdy uszkodzenia mechaniczne spowodowane uderzeniem lub uszkodzenia wywołane przez  działanie substancji chemicznej są dobrze widoczne, to uszkodzenie wywołane przez promieniowanie ultrafioletowe jest trudne do wykrycia. Hełm narażony na działanie promieni słonecznych może w sposób nieodwracalny stracić stabilność plastikowej skorupy, co prowadzi do osłabienia hełmu, a tym samym stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa jego użytkownika. Niepożądany efekt zależy nie tylko od rodzaju użytego materiału, ale również od intensywności promieni słonecznych. Zazwyczaj ten rodzaj uszkodzenia hełmu jest niewidoczny gołym okiem.
Dla ograniczenia ryzyka wystąpienia takiej sytuacji producenci hełmów zalecają przestrzeganie ogólnych norm dotyczących użytkowania, przechowywania i wymiany,które to normy nie uwzględniają czasu napromieniowania hełmu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownik musi stosować się do instrukcji i przestrzegać czasu użytkowania hełmu. Nowy Sensor UvicatorTM umożliwia dokładną i łatwą ocenę stanu hełmu oraz stopnia jego zużycia na skutek niszczenia tworzywa przez promieniowanie słoneczne bez ponoszenia dodatkowych kosztów niepotrzebnej wymiany — wystarczy określić zmianę koloru.

 

Nowy, czerwony znak bezpieczeństwa
Opatentowany Sensor UvicatorTM ma na celu ułatwienie użytkownikowi wykrycia nadmiernego zużycia hełmu pod wpływem działania promieni ultrafioletowych oraz określenie terminu wymiany. Nowa technologia jest wynikiem wielu lat testów nad starzeniem się różnych rodzajów materiałów pod wpływem zróżnicowanych warunków oświetlenia. W wyniku ekspozycji hełmu na działanie promieni słonecznych umieszczony na nim sensor, skalibrowany na działanie promieni UV, stopniowo zmienia kolor z czerwonego na biały, w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Gdy sensor stanie się całkowicie biały, oznacza to, że hełm otrzymał maksymalną dawkę promieniowania i wymaga wymiany.

 

czerwony znak bezpieczeństwa_1

 

Sugerowane środki ochrony słuchu:

 

Ochrona głowy – kaski i akcesoria
Ochrona twarzy – Produkty 3M™ Peltor™ Multi System to wygodne i uniwersalne rozwiązania zapewniające ochronę twarzy i słuchu. Zostały one specjalnie zaprojektowane do użytku z pasywnymi ochronnikami słuchu 3M™ Peltor™ oraz produktami umożliwiającymi komunikację, dlatego zapewniają doskonałą kompatybilność i maksymalną wygodę. Nagłowie 3M™ H4 to wytrzymały, łatwy w użyciu system ochrony twarzy obejmujący szeroką gamę osłon twarzy spełniających wymagania stawiane większości zastosowań przemysłowych.

Więcej informacji w załącznikach.